Kilka słów o kitesurfingu

Kitesurfing to dość młoda dyscyplina sportowa szczególnie ciesząca się popularnością wśród kobiet. Sport ten nie wymaga wielkiej siły fizycznej, a raczej umiejętności technicznych, więc jest dostępny nawet dla drobnych dziewczyn. Należy tu wspomnieć, że jest to sport wodny i trochę podobny do windsurfingu.

Kitesurfing polega na skokach nad wodą (nawet do 30 metrów) na desce. W windsurfingu do utrzymania deski używany jest klasyczny żagiel, tu natomiast występuje odmiana latawca trzymanego przez żeglującego kitesurfera w znacznej odległości. Aby zacząć trenować, wystarczy umieć pływać i już po paru godzinach można robić pierwsze ślizgi, a po kilku następnych skakać kilka metrów nad wodę. Sport ten można uprawiać na jeziorach, morzu i różnych innych akwenach wodnych między innymi na wybrzeżu Bałtyku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>